Category: Jazz

Ini Loi On Gie - Toinino - Pazero Kawasaki - Muzica Timor Leste Vol. 3 (Cassette)

8 thoughts on “ Ini Loi On Gie - Toinino - Pazero Kawasaki - Muzica Timor Leste Vol. 3 (Cassette)

  1. Sep 23,  · Damiano Agalliu, ish pjesëmarrësi në Big Brother 9 sikundër kishte paralajmëruar edhe më parë, ka publikuar pasditen e sotme këngën e tij të parë.
  2. Vitet ’60 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të shënjoheshin fort nga revolucioni i të rinjve që guxuan të preknin tabutë rroku psikedelik, koncertet turne, vera e dashurisë, thirrjet kundër luftës, kriticizmi i vlerave të klasës së mesme, bërja njësh me natyrën, protestat paqësore ndaj stigmave sociale, predikimi i lirisë personale dhe paqes, revolucioni seksual.
  3. 3 Kwa awo amene pa nthawi yina anali anthu ace osankhika ndi amene anali mu ndende mu Babulo wakale, Yehova Mulungu analankhula mau amodzimodziwo: “Ine ndine Yehova, Mulungu wako, amene ndikuphunzitsa kupindula, amene ndikutsogolera m’njira yoyenera iwe .
  4. Renada Çaçi ose e njohur ndryshe nga publiku dhe si ‘Luzja’ e programit të humorit ‘Portokalli’, ka qenë sot e ftuar në ‘E diell’, në një intervistë përballë Edi Manushit ku ka treguar më shumë detaje rreth fëmijërisë së saj dhe hapave të parë drejt televizionit dhe radios.
  5. Normalisht mund të jetë kështu, por “shkencëtar” ndonjëherë të bën edhe halli. I tillë është ky burrë në Kashar. Ai, si një pjesë e madhe e shqiptarëve, ka probleme me ujin e pijshëm, i cili ka ngrirë në tubacion dhe ne bojlerin e shtëpisë, ndaj i duhet ta shkrijë për të vijuar aktivitetin e tij të përditshëm.
  6. Nuk do të ketë më shumë se vetëm fishekzjarre që ndriçojnë qiellin e natës këtë Vitin e Ri. Sipas NASA-s, hëna e plotë që do të shfaqet të 1 janar do të jetë një superhënë. Kjo do të jetë Super Hëna e parë për vitin dhe do të ndiqet edhe nga një tjetër [ ].
  7. Sep 04,  · Këtij eventi i janë bashkuar dhe këngëtarët: Orgesa Zaimi, Kamela Islami dhe Vitmar Basha që performuan live. Ndërsa nuk munguan as ambasadorët e WorldVision Arlinda Çausholli dhe Luiza Gega, që sot i dhanë zë, zërit të fëmijëve me aftësi të kufizuara.
  8. Shenjtëria e tij, Dalai Lama, është lider botëror që është i përkushtuar për promovimin e vlerave pozitive, siç është vetëdisplina, toleranca, falja, mëshira dhe kënaqësia. Ai është një lider shpirtëror si askush tjetër dhe e thekson rëndësinë e lumturisë dhe paqes së botës çdo minutë të ditës. Thëniet e tij shpërndahen përgjatë botës dhe merren [ ].

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *